Neden buradayım?

Coronavirus pandemisi nedeniyle iki ayı aşkın süredir evlerdeyiz. En az dolar kadar iniş çıkışlı ruh halimin yazmaya ihtiyacı olduğunu fark ettim. Gelin görün ki hiçbir zaman günlük insanı olmadım. Bu yüzden daha disiplinli bir ortam aradı elim. Ve işte buradayız.

Samimi hissettiğim bir ortamdaysam genellikle hızlı konuşurum. Gevezeyimdir de. Özellikle kendimi en geveze hissettiğim dönemse bu sosyal hayattan elimizi eteğimizi çektiğimiz süre oldu. Düşünün; geveze biri ve yanında ailesinden başka kimsesi yok. En yakın arkadaşla yapılan dedikodular yok, iş arkadaşlarıyla öğle yemeği sohbetleri yok. Şimdi neden burada olduğumu anlıyor musunuz?

Bu dönemde her şeyi çok daha fazla düşündüğümü fark ettim. Yanlış anlaşılmasın, düşünmek derken muazzam aforizmalar yaratmıyorum. Bomboş şeyler işte. Benlik, bizlik şeyler. Baktım duş alırken bile kendi kendimle konuşurken laftan lafa atlıyorum, ben de dedim ki “halka açık bir alanda saçmalamalıyım.” E dışarı da çıkamadığıma göre elimizde burası kalıyor.

Kendi web sitem için ne isimler düşündüm neler. Bana göre orijinal, keyifli, mutlu, umut veren çok şey dolandı aklımda. Sonra durdum dedim ki “kubraelmali olsun ya!” Bak bak adeta bir zeka küpü! Evin sabit telefonunun kablosuyla internete girdiğimiz günlerin favori eğlencelerinden biri de ünlülerin web siteleriydi, hatırlar mısınız? Şu ad- soyad kombinasyonlu sitelerden bahsediyorum evet. Umarım benim sitem de büyür ve Akrep Nalan hanımefendinin sitesi gibi olur.

Anlayacağınız müsaadenizle ben yer yer saçmalayacağım. Belki benim saçmalıklarımda kendinizi göreceksiniz, belki de “of zırvalık” deyip gideceksiniz. Ama bakın bazen şahane araştırılmış, emek harcanmış bilgiler de paylaşacağım haberiniz olsun.

Bence bana bir şans vermeye değer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir